info@kadifehali.com.tr - 0850 737 7836 - English
IMG-LOGO

Müşteri MemnuniyetiGaranti Koşulları


1-) Garanti süresi, halının teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.
2-) Halının bütün parçaları üretici firmanın garantisi kapsamındadır.
3-) Halının garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.
4-) Halının tamir süresi en fazla 30 iş günüdür.
5-) Halının kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından oluşan deformeler garanti kapsamı dışındadır.
6-) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen ürünün garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.
7-) Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için tüketiciler şikâyet ve itirazları konusundaki başvurularını Tüketici Mahkemeler ve Tüketici Hakem Heyetine yapabileceklerdir.

Kullanım Kılavuzu


• Halınızı ilk aldığınızda elektrikli süpürge ile birkaç kez yüzeyin süpürülmesi tavsiye edilir.
• Halıların çırpılmaması ve dövülmemesi gerekmektedir.
• Makine de yıkanması önerilmeyen ürün grupları için, halı beyaz sabun ve su karışımı ile elde edilen karışım ile silinerek temizlenmelidir.
• Halıların uzun süreli kullanılabilmesi için mümkün olduğunca yıkama işlemi tavsiye edilmemektedir. Ancak yıkanması şart ise yoğun fırçalama sistemleri kullanılmayan sistemler tercih edilmeli ve halı tamamen
kurumadan kullanılmamalıdır.
• Yanlış yöntemlerle (güçlü çözücü kimyasal, darbeli fırça vb ile) yıkanan ve kurutulan halılarda, hav dökülmesi ve seyreklik gibi telafisi mümkün olmayan deformasyonlar meydana gelebilir.
• Kadife halı ürünlerinde temizleme işleminde kolonya vb. alkol türevi kesinlikle kullanılmamalıdır.
• Halı üzerinde oluşan lekelere anında ve doğru müdahale edilmesi durumunda giderilebilir.
• Temizleme işleminin yapıldığı bölgede bulunan hav iplikleri dik duracak şekilde, yumuşak plastik uçlu fırça ile taranmalıdır.
• Yıkama işleminden sonra halı kısa sürede kurutulmalı ve nemli bırakılmamalıdır.
• Makinede yıkanabilen ebatlarda olan halılarda 30 derecelik kısa programda ve düşük devirde yıkama işlemi yapılabilir.

Temizleme Talimatı


Sıvılar, Lekeler: Sıvı itici teknolojisi sayesinde halı üzerindeki lekeler kuru bir bez veya kağıt havlu yardımıyla halının üzerinden alındıktan sonra nemli bir bez ile silinerek temizlik yapılır.

Katı Partiküller: Halı yüzeyinden azami derecede özen gösterilerek dağıtılmadan alınır. Yumuşak uçlu bir spatula ile katı partikül halı yüzeyine bastırılmadan hafifçe sıyrılır. Eğer toz ise vakum temizleyici elektrik
süpürgesi ya da yumuşak fırça kullanılarak toz uzaklaştırılır. Kalan lekeler sabunlu bez ile dağıtılmadan dairesel hareketler ile silinerek çıkartılır.

Kalem Çizgileri ve Benzeri Zor Lekeler: Pamuklu bez ıslatılır ve beyaz sabun ile sabunlanır. Lekeli bölge dağıtılmadan hafifçe bastırılarak leke temizlenir.
Son olarak nemli bez ile silinir ve kurutulur. Alkol Türevleri, Petrol ve Alkali Bazlı Çözücüler temizlik işlemlerinde kullanılmamalıdır. Kurutma işlemi sonrası yatan floklar yumuşak bir fırça ile düzeltilmelidir.